Produkt


vtackar
vtackar

VTÁČKAR – BRACHYPELMA SMITHI

Tento druh patrí medzi najkrajších zemných pavúkov. Je veľmi rozšírený napriek tomu, že je zaradený pod CITES, kvôli drancovaniu jeho prírodných lokalít. Základné sfarbenie je tmavé s výrazným oranžovým alebo béžovým lemom na hlavohrudi.

Popis

Dĺžka:
V tele asi 6-7cm, rozpätie nôh 14-16cm
Priemerná dĺžka života:
Okolo 20 rokov niektoré zdroje uvádzajú až 30 rokov
Charakteristika:

Tento druh patrí medzi najkrajších zemných pavúkov. Je veľmi rozšírený napriek tomu, že je zaradený pod CITES, kvôli drancovaniu jeho prírodných lokalít. Základné sfarbenie je tmavé s výrazným oranžovým alebo béžovým lemom na hlavohrudi. Končatiny sú tmavé s farebnými priečnymi prúžkami v oranžovej, červenej, krémovej, béžovej farby alebo ich kombináciách. Vďaka svojej mierumilovnosti sa často odporúča ako vhodný pavúk pre začiatočníkov. Jeden z najpokojnejších vtáčkarov. Vo valnej väčšine prípadov sa bráni iba vyčesávaním chĺpkov z bruška alebo únikom.

Pôvod a spôsob života:

Pochádza z Mexika, vo voľnej prírode sa ukrýva tento druh väčšinou pod úlomkami kôry alebo v norách.

Potrava:

Podľa veľkosti pavúka. Octomilky, cvrčky, myšie holíčatá. Dospelý pavúk prijíma potravu 1x týždenne, mladý pavúk každý 2 – 3 deň.

Chov a rozmnožovanie:

Pre chov je vhodné terárium pre zemné druhy(30x20x20; d,v,š). Pavúkovi poskytneme možnosť sa ukryť. Plytká napájačka u dospelcov by nemala chýbať. Výška substrátu asi 7cm. Teplota sa odporúča mierne vyššia okolo 28°C, vlhkosť 65-75%. Substrát vlhčíme čiastkovo(jednu časť navlhčíme, druhú necháme suchšiu) pretože pavúk pochádza zo suchších oblastí a takto sa môže rozhodnúť, čo mu viac vyhovuje. Kokón samica vytvorí do 6 týždňov, po 7 – 10 týždňoch vylieza z kokóna do 800 mladých.
Rastú pomalšie ako napr.B. albopilosum, doba dospievania je približne 3 roky môže však trvať aj dlhšie

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “VTÁČKAR – BRACHYPELMA SMITHI”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *