Produkt


AMADINA GOULDOVEJ
AMADINA GOULDOVEJ

AMADINA GOULDOVEJ

Pre svoje úžasné sfarbenie a výskyt v rôznych farebných mutáciách austrálska amadina Gouldovej jedným z najobľúbenejších vtákov medzi chovateľmi. Je však zároveň aj jednou z najdrahších piniek

Kategórie: ,

Popis

Lat.nazov:
Chloebia gouldiae
Dĺžka:
12,5 cm
Priemerná dĺžka života:
7 rokov
Rozdiely pohlaví:

samičky sú svetlejšie sfarbené, samček je výraznejší Mladé vtáky majú perie zväčša zelenkasté a oveľa matnejšie ako u dospelých jedincov.

Pôvod:

teplé a suché savany severnej Austrálie

Charakteristika:

Pre svoje úžasné sfarbenie a výskyt v rôznych farebných mutáciách austrálska amadina Gouldovej jedným z najobľúbenejších vtákov medzi chovateľmi. Je však zároveň aj jednou z najdrahších piniek.

Potrava:

Amadinu Gouldovej kŕmte kvalitnou zmesou pre malé exoty / pinky. Vhodné je pridávať naklíčené zrno, zelené krmivo, vaječné zmesi. Niektorí chovatelia radi pridávajú kamennú soľ a práškové drevné uhlie na podporu trávenia.

Chov a rozmnožovanie:

Tento druh je veľmi citlivý na nízke teploty a prievan, preto sa zvyčajne sa chová v izbových podmienkach.. Ideálne sú na chov klietky bedňového typu, celodrôtené klietky sú nevhodné. V chov. priestoroch treba udržiavať vysokú hygienu. Všímajte si akékoľvek náznaky chrčania, ktoré indikujú, že vták je infikovaný parazitmi vzduchových vakov. Párik nie je vždy schopný rozmnožovať sa. Ak si chcete zaručiť chovateľský úspech, použite ako pestúnov na vysedenie vajec a odchov mláďat pestúnku japonskú. Vždy však poskytnite v prvom rade amadine Gouldovej príležitosť odchovať vlastných potomkov. Inkubácia trvá 15 dní; mláďatá opúšťajú hniezdo vo veku 21 dní

Začíname s chovom:

Pre zistenie základnej výbavy si pozrite podobné druhy zvierat.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “AMADINA GOULDOVEJ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *