Produkt


koralovka sedlata
koralovka sedlata

KORÁLOVKA SEDLATÁ

Terárium postačuje stredne veľké, s piesčitým substrátom, doplnené niekoľkými väčšími kameňmi alebo inými možnosťami úkrytu. Nevyhnutná je miska s vodou. Teplotu udržujeme medzi 25 – 30°C cez deň, s poklesom až k 20°C v noci

Popis

Lat.nazov:
Lampropeltis triangulum sinaloe
Dĺžka:
1-2m
Pôvod a spôsob života:

Od USA smerom na juh až do Strednej Ameriky, do Kolumbie a Venezuely Ide o pozemného hada, ktorý žije rovnako v nížinách ako aj v horách do 2500 m.n.m., v okolí riek, ale aj v prériách a polopúšťach.

Potrava:

Živí se pozemnými stavovcami, hadmi, jaštermi a hlodavcami.

Chov a rozmnožovanie:

Terárium postačuje stredne veľké, s piesčitým substrátom, doplnené niekoľkými väčšími kameňmi alebo inými možnosťami úkrytu. Nevyhnutná je miska s vodou. Teplotu udržujeme medzi 25 – 30°C cez deň, s poklesom až k 20°C v noci. Zimovanie je vhodné, nie však nutné. Mnohí teraristi v zimnom období iba znižujú teplotu na 20°C. Napriek tomu sa zimovanie odporúča, hlavne keď chceme hady rozmnožovať. Pohlavnú dospelosť dosahuje v 2 rokoch života. Párenie, ktoré prebieha na jar je doprevádzané súbojmi samcov a samice. V júni/júli znesie samica 5-10 kožovitých vajec, z ktorých sa po asi 60 dennej inkubácii liahnu mladé koralovky. Merajú okolo 30cm a dobre prijímajú potravu.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “KORÁLOVKA SEDLATÁ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *