Popis
samičky nemajú sivozelené perie. samčeky majú červené perie na chrbte už pred opustením hniezda. samičky majú matnejšiu farbu a nemajú červené perie na bokoch. Mladé vtáky sa podobajú na dospelé vtáky, ale majú matnejšie perie.
juhovýchodná Austrália
Tento stredný papagáj je veľmi obľúbený medzi chovateľmi pre nenáročnosť a množstvo farebných mutácií. Dá sa dobre skrotiť. Ozýva sa príjemným tichým pískaním. Najbežnejšou mutáciou je dnes žltá. Iné známe mutácie sú lutino, škvrnité a modré vtáky. Tieto nové farebné varianty sú čoraz bežnejšie.
Tohto vtáčika kŕmte zmesou obyčajných semien a prosom. Jedálniček občas spestrite vetvičkami prosa, semenami slnečnice, zeleným krmivom a jablkami. Nedávajte vtákom nadmerné množstvo slnečnicových semien, lebo to spôsobuje ich obezitu.
Sú otužilé, v zime vydržia vonku v zastrešenej voliére chránenej pred vetrom. Chov a rozmnožovanie týchto austrálskych papagájov sú celkom jednoduché, pokým samček nie je agresívny voči svojej partnerke a vlastným mláďatám. Aby ste sa tomu vyhli, začnite chov s mladými vtákmi, aby ste umožnili páriku privyknúť si na seba. Zníži to riziko nedorozumení, ktoré vznikajú medzi dospelými vtákmi umiestnenými zrazu do jednej klietky. Zabezpečte búdky na hniezda a mäkké drevo na výstelku. Typická znáška má päť vajec a páry zvyčajne hniezdia niekoľkokrát za sebou. Inkubácia trvá 19 dní; mláďatá opúšťajú hniezdo vo veku 30 dní.
Pre zistenie základnej výbavy si pozrite podobné druhy zvierat.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.