Produkt


velhad kralovsky
velhad kralovsky

VEĽHAD KRÁĽOVSKÝ

Terárium by nemalo byť menšie ako 180 x 90 x 90 cm s najchladnejším rohom niekde na zemi s teplotou okolo 22°C. Ďalšie miesta by mali mať možnosť vyhrievania až na 35°C.

Popis

Lat.nazov:
Boa constrictor
Dĺžka:
2,5 – 5 metrov
Hmotnosť:
do 50kg
Pôvod a spôsob života:

Od Južného Mexika, cez Brazíliu, Venezuelu, Ekvádor, Bolíviu, Peru, Malé Antily až po Argentínu. Vyhľadáva pralesné a krovinaté oblasti, často je ho vidieť na ľuďmi obrábaných plantážach. Je aktívny hlavne v noci a za súmraku.

Potrava:

Veľhad kráľovský je veľmi žravý a má sklony k obezite, preto je potrebné stravu regulovať. Živí sa menšími cicavcami a vtákmi. Korisť často ovíja telom a škrtí ju.

Chov a rozmnožovanie:

Terárium by nemalo byť menšie ako 180 x 90 x 90 cm s najchladnejším rohom niekde na zemi s teplotou okolo 22°C. Ďalšie miesta by mali mať možnosť vyhrievania až na 35°C. V noci je vhodné mierne znížiť teplotu o 3-8°C. Substrát na dne by mal býť pokiaľ možno suchý. Títo hadi nepohŕdnu väčšou vodnou nádržou, v ktorej sú často naložení aj niekoľko dní, hlavne pred zvliekaním. V teráriu by tiež nemala chýbať možnosť aspoň čiastočného úkrytu a dostatok silnejších vetví na lezenie. Pohlavne dospievajú vo veku približne 3-4 let. Samica vo vyššom stupni gravidity spravidla odmieta potravu. Mláďatá sa rodia živé po zhruba 120-200 dennej gravidite a merajú asi 40cm (býva ich podľa veľkosti a veku samice od 10-50 ks). Do 14 dní po narodení sa spravidla prvý krát zvliekajú a začínajú loviť malé myši.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “VEĽHAD KRÁĽOVSKÝ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *