Produkt


skorpion kralovsky
skorpion kralovsky

ŠKORPIÓN OBROVSKÝ

Je to pravdepodobne najväčší druh šťúra. Škorpión je prispôsobený na život vo veľmi vysokých teplotách, najlepšie zo všetkých živočíchov. Aj v najväčšom suchu stráca vďaka pevnému povrchu tela iba jednu desaťtisícinu zo svojich telesných tekutín.

Popis

Lat.nazov:
Pandinus imperator
Dĺžka:
do 18cm
Charakteristika:

Je to pravdepodobne najväčší druh šťúra. Škorpión je prispôsobený na život vo veľmi vysokých teplotách, najlepšie zo všetkých živočíchov. Aj v najväčšom suchu stráca vďaka pevnému povrchu tela iba jednu desaťtisícinu zo svojich telesných tekutín. Medzi živočíchmi je to absolútny rekord. Bruško škorpióna sa skladá z prednej širšej časti a z užšieho pohyblivého chvosta, na konci ktorého má tŕň s dvoma jedovými žľazami. Chvost je jeho útočnou aj obrannou zbraňou. Živý sa hmyzom a pavúkmi, z ktorých vyciciava telové šťavy. Korisť chytá svojimi klepietkami a potom ohne zadoček hore nad chrbát a omráči ju bodnutím.

Jeho bodnutie nie je bolestivejšie ako bodnutie včely. Jeho jed je tak isto porovnateľný s jedom včely. Iba výnimočne môžu nastať u človeka smrteľné alergické reakcie.

Pôvod a spôsob života:

Žije v Západnej Afrike – Kongo, Ghana, Nigéria.

Chov a rozmnožovanie:

Na chov tohto druhu škorpióna je vhodné terárium už od rozmerov 30x30x30 cm. Pri chove viacerých jedincov je nutné samozrejme rozmery upraviť. Ako substrát do terária sa používa buď lignocel (kokosová drť), prípadne rašelina. V skutočnosti sa často tieto dva substráty zmiešavajú, pretože rašelina dobre drží vlhkosť (ktorá by mala byť pre tento druh okolo 70-85%), ale zasa je náchylná na plesne. Terárium by malo byť stále vlhké. Určite by mala byť výbavou terária miska s vodou a nízky úkryt – najlepšie nejaký kus kôry.
Teplota v teráriu by sa mala pohybovať medzi 25 – 30°C

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “ŠKORPIÓN OBROVSKÝ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *