Produkt


skrecok syrsky
skrecok syrsky

ŠKREČOK SÝRSKY

Charakteristické sfarbenie je zlatohnedé, dostupné je veľké množstvo farebných mutácií, dlhosrstá a krátkosrstá varianta.

Kategórie: ,

Popis

Lat.nazov:
Mesocricetus auratus
Dĺžka:
15-20cm
Hmotnosť:
180-210g
Priemerná dĺžka života:
2-3 roky
Charakteristika:

Charakteristické sfarbenie je zlatohnedé, dostupné je veľké množstvo farebných mutácií, dlhosrstá a krátkosrstá varianta.

Pôvod a spôsob života:

Pôvodným domovom škrečkov sýrskych sú púštne oblasti Sýrie a juhovýchodnej Európy. Sú to nočné zvieratá, cez deň veľa spia. Pri zotmení, alebo skoro ráno sa vydávajú hľadať potravu. Škrečkovia sýrski sú samotári, len v dobe párenia a narodenia mláďat žijú krátkodobo v pároch.

Potrava:

Ako základná potrava slúžia zmesi zrnín (slnečnica, ovos, kukurica, jačmeň, pšenica). Živia sa však tiež ovocím a zeleninou, drobným hmyzom (kobylky, cvrčky, červy), v lete im môžeme dávať trávu, v zime seno. Na ohrýzanie je vhodný tvrdý chlieb a vetvičky ovocných stromov.

Chov a rozmnožovanie:

Pohlavnú dospelosť dosahujú medzi okolo 2. mesiaca svojho života. Po veľmi krátkej gravidite trvajúcej 16 – 18 dní rodí škrečok 6 až 8 holých a slepých mláďat, ktorým sa už v dvoch týždňoch otvárajú oči, rastie im hustá srsť a začínajú sami žrať. Matka ich odstavuje väčšinou keď majú 3 týždne.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “ŠKREČOK SÝRSKY”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *